Potřebujeme váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby se vám mimo jiné mohly ukazovat informace týkající se vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko „OK“.
Kuchyňské obklady nejsou jen estetickou, ale i praktickou součástí místnosti. Chrání stěny před vlhkostí, mastnotou a nečistotami, usnadňují úklid a údržbu a samozřejmě zásadně ovlivňují vzhled celé kuchyně. Jaké obklady do kuchyně vybrat, aby byly funkční a stylové zároveň? Poradíme.
Správně vybrané obklady mohou kuchyni vizuálně zvětšit, prosvětlit, nebo v ní naopak vytvořit útulnou atmosféru. Světlé (bílé, béžové nebo šedé) obklady v lesku odrážejí světlo a působí vzdušněji, skvěle se tak hodí zejména do menších nebo tmavších kuchyní s nedostatkem přirozeného světla. Teplé tóny (písková, terakota apod.) stejně jako třeba imitace dřeva vnesou do kuchyně hřejivý pocit. Matné obklady eliminují odlesky světla a dokáží tak vytvořit klidnější prostředí. Výrazné vzory či 3D obklady mohou být zajímavým prvkem, který dodá kuchyni na osobitosti, geometrické vzory či retro motivy pak na dynamice a originalitě.
Kromě designu je při výběru obkladů důležité zaměřit se také na jejich praktické vlastnosti jako jednoduché čištění a údržbu, odolnost vůči vysokým teplotám a vlhkosti či snadné ladění s kuchyňskou linkou, podlahou a dalšími částmi místnosti.
Moderní kuchyně si zaslouží moderní obklady. Jaké jsou trendy v kuchyňských obkladech posledních let?
Sklo dokáže s kuchyní udělat pravé divy, třeba v podobě luxfer. Inspirujte se.
Nabídka obkladů na trhu nezná mezí. Jak tedy vybrat do kuchyně ty správné? Zaměřte se na následující kritéria a chybu neuděláte:
Mozaika v kuchyni je dokonalá. Jak ji vybrat? Podobně jako tu do koupelny. Zjistěte víc.
Kuchyňské obklady se nabízejí v řadě materiálů. Keramické obklady jsou odolné, cenově dostupné a k dispozici v široké škále rozměrů, barev a dekorů. Skleněné obklady ze skla působí elegantně a jednoduše se udržují, jsou ale finančně nákladnější. Obklady z přírodního kamene vynikají svou pevností a luxusním vzhledem, opět si za ně ale připlatíte. Betonové obklady mají dlouhou životnost, jsou minimalistické a výborně doplní zejména industriálně laděné interiéry.
Obklady do kuchyně máte koupené, je tedy čas na jejich instalaci. Než začnete obklady lepit na stěnu, je třeba ji připravit: ujistěte se, že je povrch rovný, suchý a zbavený všech nečistot a mastnoty. Zeď v kuchyni dobře naimpregnujte, ochráníte ji před vlhkostí, vinou které by se obklady mohly začít odlupovat. Pořiďte kvalitní spárovací hmotu a na samotném spárování si dejte záležet – předejdete tak poškození obkladů, ale například i plísním. Nejste-li si jistí v kramflecích, raději si na pomoc přizvěte odborníka.
Každý materiál vyžaduje jinou údržbu, a tak záleží na tom, jaké obklady do kuchyně nakonec vyberete. Zatímco keramické obklady většinou stačí otřít vlhkým hadříkem, skleněné budete muset přeleštit speciálním prostředkem.
Při volbě obkladů do kuchyně je dobré myslet nejen na aktuální trendy, ale také na funkčnost: kombinace estetického vzhledu a praktických vlastností obkladů je totiž klíčem k moderní kuchyni, která bude nejen krásně vypadat, ale také vám dobře sloužit. Přijďte si prohlédnout vystavené vzorky obkladů a dlažby nejen do kuchyně do showroomů koupelnového studia Keraservis v Praze, Brně a Ostravě. Naši specialisté rádi poradí s výběrem, doporučí nejvhodnější materiály, barvy a dekory a v případě potřeby pomohou také s kompletním návrhem a 3D vizualizací.